قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

دست نوشته های موثر
 
الهم عجل لولیک الفرج ..

.
محل درج آگهی شما
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 1 مهر‌ماه سال 1390 توسط نوید

بهترین روش برای شناختن کسی که قابل اعتماد هست یا نه این هست که باید بهش اعتماد کنی !

ارنست همینگوی ( نوسینده آمریکایی )

اعتماد یعنی ایمان ، امید یا باور داشتن چیزی یا کسانی که قابلیت اعتماد و یا قابلیت اطمینان دارند ، اکثر مردم بر اساس تجربه شخصی به کسایی اعتماد دارن و یا بر اساس تجربه دیگران و یا گاها بطور غریزی (مانند احساس قلبی به کسی)

بذارید شفاف تر توضیح بدم ..

اصلا اعتماد چی هست و یا چرا ما باید به کسی اعتماد کنیم ؟!

اعتماد چیزی بیشتر از کسی یا چیزی نیست که قرار بوده داشته باشید یا بدست بیاورید ! - چرا بعضی از آدم ها دوست ندارن به کسی اعتماد کنن ؟! - اولین دلیل :" ترس از از دست دادن ! " ( پول ، صدمه عاطفی دیدن و یا وابسته بودن به مادیات )

افکار بالا ، خلاصه این هست که بعضی ها برای اینکه از درد کشیدن اجتناب کنن(دوری از ضرر کردن) ، به کسی اعتماد نمیکنن ، و سپس کسی که اعتماد میکند در واقع یکی از راه های لذت بردن رو بدست آورده است . بر اساس روانشناسی امروزی مردم 9 برابر بیشتر میخواهند از درد اجتناب کنن تا اینکه لذت بدست بیاورند (یعنی بیشتر مواظبن آسیب نبینند و اگه شد یه لذتی ببرن ) و همین قضیه باعث شده که تا جامعه بی اعتمادی برای ما بوجود بیاید !

یه خبر خوب ، یک راهی برای تغییر دادن آن نیز وجود دارد که آن بوسیله شناخت عوامل ریسک یک اعتماد هست! وقتی شما به کسی اعتماد میکنید درواقع شما دارید درمورد یک ریسک صحبت میکنید . هیچ تضمینی ،راهی یا چیز دیگری وجود ندارد ، اگر شما نخواهید به کسی اعتماد کنید درواقع در یک جامعه معمولی کسی هم برای شما کار نمیکند که در این صورت یک جزیره متروکه میتواند بهترین مکان زندگی برای شما باشد ! یاد بگیرید به خود و دیگران اعتماد کنید و بدانید که این تنها راهی هست برای داشتن شانس شاد زیستن در زندگی و غیر از این شما به مرور نا امید و دلسرد خواهی شد ...از ترجمه های شخصیم بود که از وبلاگ دوست خوبم آقای الکس موسس برداشته بودم ، امیدوارم موثر بوده باشه.

WWW.handwritten-success.blog.co.UK

www.contentmentmentor.com 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ